Ceglane płytki – poznaj powody, dla których warto zaprosić je do wnętrza!

Wykończenie to bardzo ważny aspekt każdego mieszkania czy domu. Wybór materiałów to niezwykle istotna decyzja, którą musi podjąć każdy inwestor. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na wykończenie choć niewielkiego skrawka ściany przy pomocy ceglanych płytek. Ceglane płytki pojawiają się w przestrzeniach mieszkalnych, ale i biurowych. Co stoi za tym fenomenem? Dlaczego warto zdecydować się na cegłę we wnętrzu?

  1. Płytki ceglane — prostota i łatwość montażu
  2. Stare cegły jako płytki — idealne dla każdego stylu
  3. Autentyczność cegły rozbiórkowej

Płytki ceglane — prostota i łatwość montażu

Wykorzystanie płytek ceglanych z rozbiórki daje możliwość uzyskania we wnętrzu niesamowitego klimatu. Płytki ceglane w porównaniu z całą cegłą, są znacznie lżejsze i poręczniejsze. Można je z łatwością zamontować na ścianie, nie potrzeba do tego fachowców. Płytkami ceglanymi można wykończyć praktycznie każdą ścianę. Zazwyczaj inwestorzy decydują się na taki styl w kuchni, salonie lub sypialni. Płytka ceglana jest na tyle lekka, że można nią wykończyć także ścianę stworzoną z płyt gipsowo-kartonowych. W sieci można znaleźć wiele wyczerpujących materiałów pomocniczych, które wesprą inwestora w samodzielnym układaniu płytek ceglanych.

Stare cegły jako płytki — idealne dla każdego stylu

Stara cegła może pochwalić się swoim wyrazistym i surowym charakterem. Odnajduje się więc rewelacyjnie w stylu industrialnym czy loftowym. Doskonale wpisuje się w styl minimalistyczny oraz nowoczesny. Można ją zgrać z metalem, drewnem, betonem czy szkłem. Tworzy z nimi ponadczasowe, niezwykle udane połączenia, które aż chce się oglądać. Cegła ozdobna ma niesamowite zdolności stylistyczne, charakteryzuje się fantastyczną elastycznością. Można ją dobrać według własnego gustu, ponieważ płytki ceglane obecnie dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych oraz strukturalnych.

Autentyczność cegły rozbiórkowej

Cegła na ścianę z rozbiórki to marzenie niejednego inwestora. Nie każdy ma jednak dostęp do autentycznej cegły z rozbiórki starego domu. Dlatego też warto rozejrzeć się po rynku i znaleźć taką cegłę, która maksymalnie będzie ją przypominać. Płytki ceglane świetnie się spiszą w tej roli. Są bardzo podobne do cegły rozbiórkowej pod względem właściwości, jak i wyglądu. Nie ma tu mowy o powtarzalności wzoru. Płytki ceglane posiadają charakterystyczne ubytki, nierówności, pęknięcia czy przebarwienia. Dzięki nim zyskuje na wartości i nabiera wręcz historycznej głębi. Jeśli chcesz czuć się w swoim domu niczym w mieszkaniu z katalogu, koniecznie zdecyduj się na podobne rozwiązanie!