Meble do przedpokoju jako niezbędne elementy funkcjonalnego wyposażenia domu

Istnieje stare przysłowie, które mówi, że dobry dzień zaczyna się o poranku. Podobnie jest z przedpokojem, ponieważ po przejściu przez drzwi wejściowe to właśnie w tym miejscu powstaje pierwsze wrażenie o domu. Wejście i przedpokój są wizytówką, z którą mają pierwszy kontakt nasi goście.
Dlatego szanujący się hol wejściowy lub przedpokój musi spełniać dwie główne funkcje, odzwierciedlać styl domu i dawać poczucie porządku, a można to osiągnąć, wybierając odpowiednie meble do przedpokoju.

Są pewne elementy, których absolutnie nie może zabraknąć na liście niezbędnych mebli do przedpokoju, a są to:

  • stojak na ubrania, bo przecież zaraz po wejściu do domu trzeba gdzieś odłożyć kurtkę, płaszcz lub inne części garderoby wierzchniej,
  • konsola do przedpokoju, ponieważ przed zdjęciem kurtki zazwyczaj opróżnia się kieszenie.

Konsola do przedpokoju stanowi idealne miejsce na przechowywanie podręcznych przedmiotów, których nie można zagubić,

  • ławka do przedpokoju, która służy jako wygodne miejsce do zakładania i zdejmowania butów. W krajach skandynawskich zdejmowanie butów przed wejściem do domu jest powszechną praktyką. Biorąc jednak pod uwagę obyczaje obowiązujące w innych krajach, ławka do przedpokoju jest cennym sprzymierzeńcem, ponieważ pozwala uniknąć krzyków partnera, który właśnie umył podłogę,
  • szafka na buty, dzięki której zdjęte obuwie jest gdzie schować. Nie ma lepszego rozwiązania niż półka na buty, która jest zarówno funkcjonalna, jak i oszczędzająca miejsce.

Spektrum mebli do korytarza jest bardzo szerokie, a wybór ich zależy od potrzeb i gustu użytkownika. Ci, którzy mieszkają na otwartej przestrzeni, mogą na przykład dodać ściankę działową w stylu japońskim lub regał na książki, które są wyjątkowo  przydatne do stworzenia wizualnej różnicy między wejściem a resztą domu.

Natomiast designerskie meble do przedpokoju pozwalają stworzyć dobrze zorganizowaną przestrzeń tylko dzięki logicznym i przemyślanym rozwiązaniom, w związku z czym wybór designerskich mebli do przedpokoju ma fundamentalne znaczenie.

Wejście zaaranżowane przy wsparciu odpowiednio dobranych designerskich mebli do korytarza już na pierwszy rzut oka odzwierciedla styl pozostałych pomieszczeń i nie może być głosem poza chórem.

Przed rozpoczęciem wyboru mebli do przedpokoju należy zawsze pamiętać o ocenie dostępnej przestrzeni, aby nie popełniać błędu polegającego na zwiększaniu jej ciężkości poprzez dodawanie zbyt wielu elementów, które tworzą irytujący i nieużyteczny bałagan. W związku z tym warto puścić wodze fantazji, jeśli chodzi o kolory i kształty, od haczyków, takich jak wieszaki i konsole o geometrycznych liniach w stylu minimalistycznym po urok drewna w stylu shabby chic, od dużego lustra ze złotą ramą w stylu deco po ławkę pokrytą skórą w stylu vintage.

Mając na myśli nowoczesne meble do przedpokoju, warto wspomnieć o stoliku konsolowym do przedpokoju. To świetny klasyk do przedpokojów i wejść. Dostępna jest nieskończona liczba modeli tych produktów inspirowanych różnymi stylami wyposażenia wnętrz.

Sprytnym i praktycznym rozwiązaniem może być wysuwany stolik konsolowy, ale na rynku można znaleźć również inne nowoczesne meble do przedpokoju, które są bardzo funkcjonalne, jak na przykład model konsoli z niską półką, drzwiczkami z klapką i półką na buty.