Zwalczanie szczurów – deratyzacja

Deratyzacja inaczej odszczurzanie polega na zwalczaniu gryzoni, korzystając ze środków chemicznych, biologicznych lub fizycznych. Najczęściej zwalczanymi szkodliwymi gryzoniami są myszy i szczury, które mieszkają w domach, obiektach gospodarczych, placówkach kulturowych i oświatowych i innych pomieszczeniach.

Zwalczanie myszy i szczurów lub innych gryzoni przeprowadza się z powodu niszczenia domostw ludzkich oraz przenoszonych przez nie, groźnych dla ludzi chorób i zarazków.

Deratyzacja szczurów to usługa, dzięki której można zabezpieczyć i uchronić się przed kolejną inwazją szkodników.

Zwalczanie gryzoni

Niektóre gryzonie uznawane są przez rolnictwo za szkodniki, ponieważ zjadają duże ilości jedzenia przeznaczonego dla ludzi. Dobrym przykładem może być fakt, że ilość jedzenia zjedzonego przez myszy i szczury w 2003 roku wystarczyłaby, żeby nakarmić 200 milionów ludzi. Gryzonie są również nosicielami wielu chorób i bakterii, które są groźne dla człowieka. Ich rozmnażanie odbywa się bardzo szybko. Samice szczurów mogą mieć w ciągu roku nawet do sześciu miotów, w każdym miocie mając od 2 do 15 młodych. Każdego dnia na świecie ich populacja wzrasta o kolejne miliony.

W domostwach ludzkich szczury często są odpowiedzialne na przegryzanie przewodów instalacyjnych lub uszkodzenia kanalizacji. Takie działania niestety mogą przyczynić się do kosztownych remontów, wymiany instalacji lub nawet pożarów.

Aby zapobiec nadmiernej i zbyt licznej populacji szkodników, należy podejmować działania, mające na celu zwalczanie gryzoni , a co za tym idzie przeprowadzać procesy deratyzacji.

Poniżej opisy konkretnych zwierząt i ich szkodliwej działalności, które kwalifikuje się do zwalczanie gryzoni :

  1. Szczury. Ich młode osiągają dojrzałość płciową w wieku pięciu tygodni. Oznacza to, że mieszkając z parą szczurów po upływie pół roku, może być ich aż 50. Często te zwierzęta żyją w dużych koloniach. Jedzą wszystko, potrafią pływać i mają rozbudowane zmysły. Szacuje się, że gdyby nie robić nic, aby ograniczyć ich liczebność, to szybko stałyby się plagą nie do zatrzymania. Wystarczy, że będą miały wystarczającą ilość pożywienia. Szczur wszędzie się wciśnie i często nie boi się człowieka.
  2. Myszy. W Polsce można wyróżnić jej kilka gatunków- mysz polna, mysz zaroślowa i mysz domowa. Ta ostatnia występuje na terenie całego naszego kraju. W miesiące letnie głównie przebywa na polach uprawnych, ogródkach lub sadach, gdzie żywi się korzeniami, owadami i niszczy uprawy. Zimą natomiast gryzoń przenosi się do domu człowieka, gdzie nie ma oporów w wyjadaniu nie tylko zapasów, ale również buszowania po całym domostwie w poszukiwaniu pożywienia. Samica rodzi czasem nawet 10 razy w roku od 4 do 16 młodych. Myszy są wszystkożerne, a pożerając duże ilości pokarmu, zanieczyszczają otoczenie, czyniąc pozostały pokarm niezdatnym do spożycia. Budując gniazda w domach, często korzystają z opakowań spożywczych, ubrań, produktów ze skóry, papierów.
  3. Krety. Jako jedyne nie są groźne dla człowieka, nie przenoszą chorób, stronią od ludzi. Niszczą jednak uprawy i trawniki, ryjąc pod powierzchnią korytarze i usypując kopce. Kret żywi się także dżdżownicami, które dla upraw są bardzo użyteczne.
  4. Kuny. Te miło wyglądające stworzenia, choć czasem mogą pomóc w zwalczaniu szczurów i myszy, w kontakcie z człowiekiem mogą przenosić choroby. Kuny wkradają się do gospodarstw i tam wyjadają kury, króliki i inne drobne zwierzęta hodowane przez ludzi. Gdy na naszym dachu zadomowi się kuna, może przegryzać przewody, zniszczyć izolację termiczną, nie zapominając o nocnych hałasach i nieprzyjemnych zapachu jej rozkładających się odchodów.

Szczury – zagrożenie nie tylko dla zdrowia

Wśród chorób przenoszonych przez szczury są:

  • Gorączka szczurza. Występuje w wyniku ugryzienia, dotknięcia przez niego rany lub spożycia zainfekowanego jedzenia. Na człowieka przenoszą się bakterie, które żyją w układzie oddechowym szczurów, powodując gorączkę, zapalenie stawów i wysypkę.
  • Tyfus plamisty. Przenosi się na człowieka, poprzez pchły szczurów. W konsekwencji choroba wywołuje wysoką gorączkę, osłabienie, wysypkę i spadek masy ciała.
  • Choroba Weila. Wywoływana przez mocz i szczurze odchody. Zarazić możemy się na przykład, biorąc kąpiel w zakażonej wodzie, kiedy na ciele mamy otwarte rany lub nawet uszkodzoną skórę.

  • Tularemia. Choroba zakaźna przenoszona przez gryzonie. Przenoszone bakterie, które są powodem tej choroby, są uznawane za najniebezpieczniejsze i mogą być stosowane jako broń biologiczna. Powodują ból w mięśniach, biegunkę, wymioty i nagłą, niespodziewaną i wysoką gorączkę.
  • Dżuma. Jest ostrą i bakteryjną chorobą wywoływaną głównie przez pchły szczurze. Do zakażenia dochodzi w wyniku właśnie pokąsania przez pchły. Dochodzi wówczas do przeniesienia bakterii, które swoje objawy dają już po pięciu dniach. Jest to opuchnięcie zakażonego narządu. Dochodzi również do gorączki, osłabienia i powiększenia węzłów chłonnych. Wszyscy pamiętamy epidemie dżumy- niestety śmiertelność w tej chorobie jest dość wysoka.

Podsumowując:

  • Gryzonie mogą zniszczyć uprawy i plony w wielu gospodarstwach rolnych. Zagrażają także przechowywanej żywności i mogą uszkodzić maszyny, przegryzając przewody.
  • Szczury lub kuny mogą doprowadzić do pożaru, poprzez ulokowanie się na dachach i przegryzanie przewodów elektrycznych.
  • Szkodniki są nosicielami wielu chorób groźnych dla człowieka, głównie za pośrednictwem bakterii i pcheł, które na nich bytują.
  • Szczury lub kuny mogą być niebezpieczne dla zwierząt domowych i gospodarczych.
  • Szczury nie boją się człowieka, a w poszukiwaniu jedzenia i w obliczu niebezpieczeństwa gryzą.

Deratyzacja szczurów jest niezwykle ważna dla ochrony zdrowia człowieka oraz jego zbiorów i domostw. W Polsce żyje wiele gatunków, które uznawane są za szkodniki. Aby zadbać o bezpośrednie bezpieczeństwo społeczności, powinniśmy decydować się na zlikwidowanie zagrożenia. Deratyzacja myszy, zwalczanie kun, zwalczanie kretów i nornic może uchronić nas przed plagą i fatalnymi dla zdrowia skutkami. Dowiedz się o możliwościach skorzystania z usług deratyzacji w i nie daj się zaskoczyć pladze szkodników.

Realizacja deratyzacji – Oferta

Aby rozpocząć deratyzację kluczowe jest określenie, z jakim gryzoniem ma się do czynienia. Następnie proces wymaga profilaktycznych działach, skutkujących wyginięciem całej populacji szkodników.

Istnieje kilka metod deratyzacji:

Metoda chemiczna deratyzacji – przeprowadzone zostaje zwalczanie gryzoni za pomocą substancji gryzoniobójczych, które zawarte są w trutkach pokarmowych. Środki pozostawia się w miejscach bytowania zwierząt. Trutka zaczyna działać po 24-72 godzinach. Środek podaje się dla gryzoni, korzystając z karmników deratyzacyjnych, które stanowią zabezpieczenie przed zjedzeniem go przez inne zwierzęta. Ważne jest, aby trutkę dobrze dobrać do populacji, jej liczebności, miejsc bytowania oraz aktualnej pogody. Odpowiednio użyty środek zachowuje normy i prawa dla zwalczanie gryzoni .

Metoda fizyczna deratyzacji – polega na rozstawieniu pułapek, w które mają złapać się szkodniki. Ta metoda również wymaga odpowiedniego rozeznania. Należy wiedzieć, jak duża jest populacja i gdzie przebywają gryzonie, aby umieścić pułapki w miejscach występowania szkodników (szczurów, myszy, kun, kretów). Kolejnymi krokami są takie, które mają ograniczyć ucieczkę zwierząt. Wszystkie szczeliny, dziury, odkryte rury, kanały muszą być niedostępne, aby możliwie jak najbardziej ograniczyć migrację lub schowanie się zwierząt. W zależności od rodzaju szkodnika fachowcy wybierają odpowiedni sprzęt i pułapki, są to na przykład chwytacze, pułapki sprężynowe lub w przypadku dużych skupisk- bezpośredni odłów gryzoni, który powoduje, że następuje likwidacja gryzoni .

Oferujemy:

Deratyzacja szczurów

Deratyzacja myszy

Deratyzacja kretów

Zwalczanie kun

Zwalczanie kretów i nornic

Cena:

Jednym z najczęstszych pytań klientów, są te o skuteczność usługi deratyzacja szczurów lub deratyzacja myszy. Wszystko zależy od wielkości populacji, ich miejsc występowania i metody, na jaką się zdecydujemy. Korzystając jednak ze specjalistycznych usług i fachowej porady, mamy największe szanse na szybkie pozbycie się szkodników.

Poniżej przedstawiamy podstawowy cennik naszych usług.

Deratyzacja jest usługą specjalistyczną i cena końcowa może różnić się od tej przedstawionej poniżej. Jest ona głównie zależna od używanych produktów i indywidualnej analizy. Nasi fachowcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.

Deratyzacja szczurów cennik

Deratyzacja myszy cennik

Deratyzacja kretów cennik

Zwalczanie kretów i kun cennik

Efekty

Na efekty deratyzacji w miejscowości nie trzeba długo czekać i są widoczne gołym okiem. Po pierwsze pozbywamy się szkodników z naszego otoczenia, co dla wielu z nas jest już dużym komfortem. Nasze pomieszczenia wolne są od gryzoni, więc wszelkie zagrożenia związane z chorobami znikają. Warto posprzątać i pozbyć się pozostałości po ich gniazdach, odchodach i jedzeniu. Usługa deratyzacji nie zagraża innym zwierzętom dom owym i jest bezpieczna dla ludzi. Wszystkie działania ustalane są w indywidualny sposób, aby ograniczyć przemieszczanie i chowanie się gryzoni, które mogłyby po jakimś czasie powrócić i na nowo rozpocząć rozmnażanie.

Nasi fachowcy DDD wykonują deratyzację myszy i szczurów, deratyzacja kretów, zwalczanie kun, zwalczanie nornic w . Są to osoby odpowiednio przeszkolone i doświadczone. Wiedzą, w jaki sposób zachowują gryzonie, więc szybko potrafią dopasować odpowiednią metodę deratyzacji. Działamy w wielu miejscowościach, również w .

Nasze działania polegają na zwalczaniu szkodników, ale przyczyniamy się również do zapobiegania zniszczeniom posesji, pożarom i groźnym chorobom.

Zwalczanie gryzoni odbywa się przy zachowaniu wszelkich możliwych środków ostrożności. Działamy tak, by chronić Twoje zwierzęta lub zwierzęta niewymagające zwalczania. Metody dobierane są w taki sposób, aby nie zaszkodzić ludziom.

Likwidacja gryzoni następuje w kilku etapach. Po ukończeniu deratyzacji w miejscowości na przykład Warszawa przeprowadza się analizę wybitych szkodników i monitoruje, czy populacja wyginęła. Wszystkie działania zostają zapisane w protokołach, zwanych deratyzacyjnymi.

Kluczem do sukcesu związanego z odszczurzaniem i zwalczaniem gryzoni są wszelkie działania profilaktyczne i zapobiegawcze oraz ich szybkie podjęcie. Szkodniki do przetrwania potrzebują jedzenia. Jeśli mieszkają w gospodarstwach ludzkich, będą go miały, więc nie warto czekać, aż same uciekną. Przy odstraszaniu lub zlikwidowaniu szczurów, myszy, kretów, kun i nornic mogą pomóc nam zwierzęta podwórkowe jak koty czy psy, jednak przy większej populacji szkodników, niestety sobie nie poradzą.

Również pomieszczenia społeczne, spółdzielnie mieszkaniowe, szpitale, przedszkola, szkoły, restauracje, hurtownie spożywcze, sklepy powinny obserwować swoje zapasy i zwracać uwagę na zagnieżdżenie się szkodników. Każdy teren, który będzie atrakcyjny dla gryzoni, powinien być stale monitorowany w tej sprawie. Po zauważeniu osobników, ich odchodów, należy przeprowadzić zwalczanie gryzoni .

Dyskrecja

Nie chcesz, aby Twoi sąsiedzi dowiedzieli się, że jest przeprowadzana deratyzacja? Nasze usługi wykonujemy dyskretnie i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Zwalczanie szczurów i myszy, zwalczanie kun, zwalczanie kretów i nornic wymaga pracy kilkuetapowej i czasem jednak warto zapytać sąsiada, czy ma podobny problem, bo jeśli zwierzęta są na sąsiednim podwórku, mogą przenieść się również do nas. Likwidacja gryzoni to sprawdzony sposób na pozbycie się szkodliwych gryzoni tak, aby nie wracały i stały monitoring sytuacji spisany protokołami deratyzacyjnymi.

Możesz skorzystać z naszych usług .

Opinie

Kontakt

Nie czekaj, aż gryzonie wyrządzą ogromne szkody w Twoim domu, a Ty będziesz spotykał je na każdym kroku! Deratyzacja szczurów i myszy, deratyzacja kretów, zwalczanie kun i nornic to pewność, że likwidacja szkodników i deratyzacja odbędą się szybko i skuteczne.

Chętnie udzielimy odpowiedzi na Twoje pytania i wypracujemy wspólny plan działania.

Działamy na terenie .

Zobacz nasz cennik i bądź wolny od szkodników: likwidacja gryzoni .