Fantastyczny pomysł, na wykorzystanie słoików. Sprawdź, jak zrobić oryginalną dekorację do domu.

Choć często lądują w śmieciach, słoiki wracają do łask, i często otrzymują drugie życie. Najczęściej, służą one do przechowywania drobiazgów, lub do wekowania przetworów, zwłaszcza owoców z przydomowego ogrodu, lub sezonowych warzyw. Czy to jedyny sposób, na wykorzystanie słoików? Co można zrobić ze słoika, który zalega w domu?
Idealnym pomysłem może okazać się zrobienie oryginalnych dekoracji, jak ogród w słoiku. Jak go zrobić? Co potrzebne jest do wykonania tej dekoracji?

Jak samodzielnie wykonać przepiękne ogrody w słoiku? Instrukcja krok po kroku.

Do wykonania pięknego ogrodu w słoiku potrzebujemy:
– słoik. Im większy, tym lepiej.
– ziemię ogrodniczą.
– kamienie
– piasek
– miniaturowe roślinki, najlepiej sukulenty.
– ozdobne kamyczki- można pominąć

Jak przygotować ogród w słoiku?

Na dno wyparzonego słoika, wsypujemy kilka kamieni. Następnie mieszamy ziemię ogrodniczą z piaskiem, i również wsypujemy do słoika, tworząc drugą warstwę. Roślinki delikatnie wyciągamy z doniczek, oczyszczamy z ziemi, a następnie umieszczamy w przygotowanym podłożu. Zasypujemy delikatnie korzenie, a na wierzch wsypujemy drobne, ozdobne kamyczki. Można je zastąpić mchem, lub całkowicie pominąć. To bardzo prosty, oraz szybki sposób na wykonanie oryginalnej ozdoby.

Jak pielęgnować ogród w słoiku?

W zależności od rodzaju roślin, należy odpowiednio zadbać o wilgotność. Jeśli są to drobne sukulenty oraz kaktusy, wystarczy podlać roślinki raz w tygodniu. Aby uniknąć ubrudzenia ścianek słoika, można zastosować zraszanie roślin, poprzez regularne opryskiwanie ich. Ten sposób, pozwoli również zapobiegnąć gnicia systemu korzeniowego.
Jeśli masz w swoim domu słoik, który zbiera tylko kurz. Lubisz kwiaty, oraz oryginalne dekoracje, koniecznie poświęć trochę czasu, i stwórz własny, przepiękny mini ogród w słoiku, który równie dobrze, sprawdzi się jako forma prezentu dla przyjaciół czy bliskich. W tym celu, możesz przywiązać dekoracyjną kokardkę, lub dołączyć mini liścik, z dowolnymi życzeniami.