Glamour i blask: Wnętrza pełne błysku, elegancji i luksusu

Główne trendy w aranżacji wnętrz glamour

Wnętrza w stylu glamour to połączenie klasycznej elegancji z nutką ekstrawagancji. Cechuje je przede wszystkim blask i błysk, który można osiągnąć za pomocą odpowiednio dobranych elementów dekoracyjnych, ale także dyskretnych i stonowanych faktur i kolorów. Jakie są główne trendy w aranżacji wnętrz glamour i jakie elementy nie mogą w nich zabraknąć?

1. Kolorystyka i materiały

Wnętrza glamour charakteryzują się przede wszystkim wyjątkową kolorystyką i bogatym wyborem materiałów. Najczęściej pojawiają się w nich odcienie bieli, czerni, złota, srebra i grafitu, które połączone ze sobą tworzą niepowtarzalną, elegancką atmosferę. Nieocenionym wyborem są także materiały jak: welur, aksamit, jedwab czy skóra, które dodają wnętrzu luksusowego charakteru.

2. Oświetlenie

Wnętrza w stylu glamour bez odpowiedniego oświetlenia tracą na swoim blasku i blasku. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiednie lampy i kinkiety, które będą w stanie rozświetlić każdy kąt pomieszczenia. W zależności od preferencji, można postawić na klasyczne lampy z kloszem, lampy industrialne czy też oświetlenie LED, które doda wnętrzu blasku i elegancji.

3. Meble i dodatki

Wnętrza glamour bez odpowiednich mebli i dodatków nie osiągną wymarzonego efektu. Stawiając na klasyczną elegancję, warto postawić na meble z drewna egzotycznego, jak np. palisander czy tekowe. Karkasy mebli powinny być choćby częściowo wykończone w złocie lub srebrze. Dodatkami warto byłyby także elementy z kryształami, ramki w srebrnych obramowaniach, wazony ze szkła atlaskowego czy też kryształowe kieliszki.

4. Dekoracje ścienne

Odpowiednio dobrana dekoracja ścian to klucz do sukcesu w aranżacji wnętrz glamour. Warto zdecydować się na tapety z brokatem lub fakturą z efektem 3D, a także na ozdoby ścienne w postaci luster czy obrazów. Również klasyczne płytki ceramiczne, imitujące marmur, czy też cegłę, wprowadzą do wnętrza niepowtarzalny charakter.

5. Detale

To właśnie detale i akcesoria decydują o tym, że wnętrze w stylu glamour staje się niepowtarzalne. Warto postawić na drobne elementy dekoracyjne, jak np. świeczniki, karafki, kosze na owoce czy kwiaty, a także pościel w różnego rodzaju wzory. Starannie dobrane dodatki sprawią, że wnętrze stanie się harmonijne i eleganckie.