Jak zrobić efektowny i elegancki zagłówek?

Piękne i przytulne wnętrze, sprawia, że chętnie w nim przebywamy i spędzamy wolny czas. Estetyczna sypialnia jest miejscem wypoczynku i relaksu. Osoby, które chciałyby nieco zmodyfikować, lub wprowadzić pewne zmiany do swojej sypialni, mogą się pokusić o wykonanie zagłówka. Nie jest to czynność skomplikowana. Taki zagłówek powstanie w ciągu zaledwie kilku godzin, ale równocześnie nada nieco elegancji pomieszczeniu.

Zagłówek do łóżka jak zrobić?

Przed przystąpieniem do prac należy przygotować płytę pilśniową, sklejkę lub płytę OSB. Powinna ona być od razu wycięta na odpowiedni wymiar. Takie usługi wykonują bardzo często markety budowlane oraz sklepy specjalistyczne. Samodzielne wycięcie formy zagłówka może okazać się niełatwym zadaniem, zwłaszcza, gdy nie mamy narzędzi. Wymiary naszej płyty powinny być odrobinę większe niż wymiary łóżka. Kiedy dysponujemy gotowa deską, powinniśmy zakupić też gąbkę, a najlepiej gąbkę materacową. Dzięki temu zagłówek będzie miękki i komfortowy. Musimy też zaopatrzyć się w sklepie w klej do tkanin, gwoździe ( opcjonalnie), materiał którym pokryjemy płytę oraz taśmę dekoracyjną do wykończenia naszej konstrukcji. Jeśli nie chcemy kombinować zbytnio z formą i kształtem, wszystkie te wymienione rzeczy w zupełności nam wystarczą. Kolejnym etapem jest wycięcie pianki materac owej, aby odpowiadała wymiarom deski. Przy pomocy kleju do tkanin przyklejamy gąbkę oraz materiał. Materiał powinien zachodzić trochę na tylną ścianę. Później pokrywamy tym samym materiałem tylną część zagłówka. Wykończeniem będzie dekoracyjna taśma. Do mocowania możemy użyć gwoździ lub włożyć zagłówek w szczyt łóżka. Osoby, które chciałyby zrobić zagłówek z efektownymi przeszyciami będą potrzebowały więcej narzędzi. Przyda się wówczas mała wiertarka do wywiercenia otworów, guziki na wysokiej stopce oraz igła z nitką.

Zalety

Zagłówek nie tylko poprawia wygląd pomieszczenia nadając mu bardziej elegancki charakter. Chroni też śpiącego przed kontaktem ze ścianą i zapobiega jej zabrudzeniu