Na co zwrócić uwagę podczas współpracy z firmą spedycyjną?

Wiele firm, potrzebuje szybkiej i bezpiecznej dostawy swoich terenów na terenie kraju oraz zagranicę. Na rynku jest duży wybór firm oferujących różnego rodzaju przewozy. Wszystko zależy od gabarytów przewożonych towarów, zasięgu dostaw. Wybór odpowiedniej firmy transportowej nie jest łatwy, dlatego warto poznać kilka wskazówek, aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę, podczas poszukiwań.

Warto przejrzeć oferty znanych firm transportowych, które zostały docenione podczas wiele konkursów branżowych, spełniające rygorystyczne wymagania europejskie dotyczące transportu międzynarodowego. Dobry spedytor powinien być osoba komunikatywną, ponieważ się pośrednikiem między klientem a przewoźnikiem. Dobrze, jeśli spedycja Łódź oferuje kompleksowe usługi związane z transportem, ale również załadunkiem i rozładunkiem towarów. Istotne jest doświadczenie firmy, jeśli istnieje na rynku od co najmniej kilku lat, posiada rozbudowaną sieć kontaktów z przewoźnikami. Doświadczenie pracownicy potrafią sobie poradzić w problematycznych sytuacjach. Przez co możemy liczyć na szybki i bezpieczny transport. Warto poczytać w internecie informacje oraz opinie na temat danej firmy. Warto zapoznać się z warunkami umowy, co wchodzi w zakres świadczonych usług

Warunki umowy

Firmy transportowe zawierają najczęściej w umowach podstawowe zapisy, które zostały opracowane przez Polską Izbę Spedycji i Logistyki oraz zatwierdzone przez Krajową Izbę Gospodarczą. Zlecenie spedycyjne to podstawowy dokument, który rozpoczyna procedurę transportu. Powinny z nim się znaleźć informacje dotyczące towaru, sposób opakowania. W przypadku, jeśli któryś z zapisów nie spełnia naszych oczekiwań, warto spróbować negocjacji ze spedytorem, jeśli działania nie przyniosą oczekiwanych skutków, możemy zdecydować się na wybór innej firmy. Najważniejsze w firmie transportowej są samochody. Warto zapoznać się, jaka flotą aut dysponuje firma transportowa. Auta powinny być regularnie serwisowe, rocznik samochodów również jest ważny, ponieważ po pewnym przebiegu samochód powinna odbywać się ich selekcja i zakup nowszych modeli. Firma spedycyjna powinna posiadać ubezpieczenie OCS. Polisa ubezpieczenia zapewnia zrekompensowanie start, w przypadku niesolidnego wywiązania z usługi transportowej. Według polskiego prawa, każda firma spedycyjna powinna zawierać licencje spedycyjna. Posiada ona swój termin ważności, dlatego warto to zweryfikować. Transport ładunków na trasach międzynarodowych to złożony proces. Często do transportu potrzebne jest kilka środków transportu, towarów musi być kilkakrotnie przeładowywany. Firma spedycyjna powinna zająć się w tym przypadku dokonaniem odprawy celnej, pomóc klientowi przygotować towar do transportu.