Wnętrza miejskie: Surowy styl loftowy i elementy urbanistyczne

WNĘTRZA MIEJSKIE: SUROWY STYL LOFTOWY I ELEMENTY URBANISTYCZNE

Nowoczesne, miejskie wnętrza cieszą się coraz większą popularnością, przede wszystkim ze względu na charakterystyczny styl loftowy oraz elementy urbanistyczne. Surowe, industrialne akcenty wprowadzają do pomieszczeń niepowtarzalny klimat, który pozwala poczuć się jak w loftowej przestrzeni metropolii.

1. Surowy styl loftowy

Styl loftowy to jeden z najczęściej stosowanych stylów w nowoczesnych, miejskich wnętrzach. Charakteryzuje się on przede wszystkim surowym wykończeniem – betonowe ściany, nieobrobione belki, metalowe elementy… To wszystko sprawia, że wnętrze nabiera surowego, industrialnego charakteru.

– Wnętrze z elementami loftowymi zawsze wydaje się być większe i bardziej przestronne niż jest w rzeczywistości.
– Ważnym elementem stylu loftowego są rozwiązania minimalizujące ścianki działowe dzięki czemu wnętrze nabiera przestronności i otwartej przestrzeni.

2. Elementy urbanistyczne

Elementy urbanistyczne to kolejna często widziana ozdoba w nowoczesnych, miejskich wnętrzach. Wśród najczęściej stosowanych można wymienić betonowe akcenty, szare tynki, a także metalowe elementy dekoracyjne.

– Meble w stylu industrialnym idealnie korespondują ze stylistyką loftową, nadając pomieszczeniu wyjątkowego charakteru.
– Dekoracje w postaci graffiti i ulicznej sztuki odpowiadają urbanistycznemu klimatowi wnętrz i wprowadzają do nich oryginalny styl.

3. Kontrasty kolorystyczne

Wnętrza utrzymane w stylu loftowym i urbanistycznym nie muszą być monotoniczne i nudne. Odmiany kolorystyczne są mile widziane, ale warto pamiętać, że powinny one być zdecydowane i kontrastowe.

– Zdecydowane, masywne elementy wystroju doskonale sprawdzają się w świeżych, zdecydowanych kolorach.
– Ciemne kolory ścian i mebli świetnie łączą się z jasnymi dodatkami, co tworzy nowoczesne, a zarazem przytulne wnętrze.

4. Oświetlenie

Oświetlenie w loftowych i urbanistycznych wnętrzach jest równie ważnym elementem, co meble czy dekoracje. Warto postawić na nietypowe rozwiązania – sklepowe lampy, żyrandole z metalowymi elementami czy też reflektory z nierówno obciętymi kloszami.

– Oświetlenie w stylu loftowym to chętnie wykorzystywane reflektory, żyrandole postawione na masowych konstrukcjach metalowych czy stojące lampy.
– Poszczególne lampy są świetnym sposobem na odmianę klimatu, a także świetnie wpisują się do danej stylistyki.

5. Drobne dodatki

Drobne dodatki to elementy, które sprawiają, że wnętrze nabiera indywidualnego stylu. Często można je znaleźć na półkach sklepowych z dekoracjami, ale równie dobrze można samemu wykonać ciekawe gadżety. Można postawić na elementy metalowe, betonowe, szare lub czarno-białe.

– Dekoracje związane z industrialnym stylem szukajmy w fabrykach, magazynach, na stacjach, w giełdach surowców.
– Dodatki w klimacie miejskim to nie tylko klosze od latarni, ale również lampki rowerowe, kasety magnetofonowe, pianina, kierownice rowerowe, metalowe akcesoria.

Podsumowując, wnętrza miejskie, surowe i industrialne stanowią coraz modniejsze rozwiązanie w mieszkalnych projektach. Styl loftowy i elementy urbanistyczne znakomicie wpisują się w miejskie, nowoczesne klimaty, a ich rozmaitość i oryginalność pozwala na stworzenie przestrzeni niepowtarzalnej i niezapomnianej.