Małe jest piękne

Pomysły na urządzenie małej łazienki znajdziemy niemal wszędzie, wystarczy tylko dobrze poszukać. Mała łazienka też może być funkcjonalna, a nawet można się pokusić o stwierdzenie, że jest lepsza niż duża. Mniej miejsca mniej przechowujemy niepotrzebnych nam rzeczy. Jesteśmy zmuszenie na bieżąco sprzątać ubrania czy puste opakowania po kosmetykach.

 

Jeśli czegoś nie używamy mamy większą motywację by się tego pozbyć niż trzymać z nadzieją, że kiedyś nam się przyda. Pomysłów na małą znajdziemy mnóstwo w katalogach, stronach internetowych czy sklepach budowlanych, a nawet na blogach o tematyce mieszkalnej. Wystarczy trochę poszukać i znaleźć coś co będzie pasowało do naszego wystroju. Szafki wiszące, półki, koszyczki, szafki na kółkach, które możemy przesuwać czy szafki pod umywalkę. Wbrew pozorom takie dodatki mogą pomieścić naprawdę sporo drobiazgów, które musimy mieć pod ręką. Jeśli mamy możliwość, rzeczy które są mniej potrzebne możemy trzymać poza łazienką. Warto się też zaopatrzyć w suszarkę wiszącą i haczyki na ścianę żebyśmy mogli powiesić mokre pranie, lub ręczniki po kąpieli. Jeśli posiadamy pralkę w łazience warto ją wykorzystać jako dodatkowy blat. Możemy na niej położyć pojemniki z proszkiem lub po prostu poukładać pojemniki z kosmetykami. Będzie świetnym miejscem na lusterko i akcesoria do makijażu, lub kosmetyki do pielęgnacji, które używamy na co dzień. A może poukładać na niej perfumy lub biżuterię, jeśli ją trzymamy w łazience? Możliwości jest sporo i wszystko zależy od tego co przechowujemy i z czego korzystamy, musimy dostosować ją do swoich potrzeb.

 

Możemy się wspomóc inspiracjami z internetu na przykład na portalach społecznościowych. Jest mnóstwo stron poświęconym aranżacjom wnętrzarskim, kont które pokazują swoje pomieszczenia, lub zbiera inspiracje z internetu w jedno miejsce. Wszystko jest do zrobienia, nawet zagospodarowanie małej łazienki. Wbrew pozorom to wcale nie musi być trudne i może się oazać, że pomieścimy wszystko co mamy, a nawet wyrzucimy wiele zbędnych rzeczy, których normalnie byśmy nie wyrzucili.